Průmyslové a sportovní stavby

Za více než padesátiletou historii byly Hutní montáže dominantní firmou v ČR v oboru dodávek a montáží ocelových konstrukcí průmyslových hal, staveb občanské vybavenosti a sportovních staveb.

Ve všech větších průmyslových podnicích v ČR a na Slovensku do 90. let 20. století byly ocelové haly a ostatní konstrukce téměř výhradně dílem Hutních montáží (hutě, energetika, strojírenské podniky, automobilový průmysl, chemický průmysl…).

Rovněž v oboru sportovních staveb snad nebyla postavena v tomto období žádná větší sportovní zařízení či víceúčelová hala bez podílu HM (Aréna Vítkovice, Cyklistický velodrom Berlín, skokanské můstky v Tatrách, tribuny fotbalových stadionů …)

Výhradní postavení měly HM také ve výstavbě stožárů a věží televizních a rozhlasových vysílačů (Ještěd, Kleť, Praděd, Lysá hora, Hošťálkovice, Krašov, Kamzík-Bratislava, Praha-Žižkov…).

K významným stavbám občanské vybavenosti realizovaných v minulosti patřila přístavba Parlamentu (Svobodná Evropa), hotel Praha, čs. rozhlas, Palác kultury (kongresové centrum), a mnoho dalších v tuzemsku i v zahraničí.

Reference z poslední doby jsou uvedeny níže.Ve zvýšené míře se v tomto oboru Hutní montáže  orientují na zahraniční montáže ocelových konstrukcí.

© 2024 Hutní montáže, a.s. | firla.eu