Energetika a ekologie

Hutní montáže se v minulosti podílely na výstavbě téměř všech tepelných i jaderných energetických zdrojů. U tepelných zdrojů se jednalo jak o výstavbu nosné ocelové konstrukce, tak technologického zařízení (Tušimice I a II, Počerady, Mělník, Chvaletice), pro jaderné elektrárny pak dodávky nosných ocelových konstrukcí a ochranné obálky (Jaslovské Bohunice, Dukovany, Mochovce, Temelín).


V 80. a 90. letech se společnost podílela na ekologizaci energetických zdrojů a participovala na odsíření největších elektráren v České a Slovenské republice, většinou jako partner zahraničních firem přinášejících do této oblasti své know–how, tj. technologii a základní design. Hutní montáže se rovněž staly dominantní firmou v rámci výstavby nových fluidních kotlů (FK Tisová, FK Poříčí, FK Ledvice, FK Zlín, FK Hodonín). Při těchto projektech spolupracovaly s renomovanými dodavateli energetických zařízení.


Hutní montáže průběžně zajišťují generální, střední běžné a dekádní opravy kotlů, parovodů, hořáků a dalších technologických zařízení v elektrárnách Dětmarovice, Tušimice, Prunéřov, Počerady, Energocentrum Kladno atd.

Provádíme komplexní montáže energetických a regeneračních papírenských kotlů, montáže tlakových a netlakových částí kotlů, včetně těžkých zdvihů, žíhání, NDT, tlakových zkoušek, technologických a svařovacích postupů, skladování, aj.


V posledních dvou dekádách naše společnost působí v segmentu energetiky nejen v tuzemsku, ale především v zahraničí, a to jak v zemích Evropy (Německo, Švédsko, Estonsko, Finsko, Rakousko, Slovensko, Dánsko, Nizozemí), tak v zámoří (Jižní Afrika) a úspěšně a dlouhodobě spolupracuje na projektech s významnými zahraničními partnery, jako je Sumitomo SHI (dříve Foster Wheeler), Mitsubishi Power Europe (dříve Hitachi Power Europe), Andritz, Valmet Technologies, aj.


Našimi nevýznamnějšími zákazníky v České republice jsou společnosti ČEZ, MARTIA a ARVOS Ljungström.

© 2024 Hutní montáže, a.s. | firla.eu